Książki

Polecamy Wam mądre i oryginalne książki z wartościową treścią. Książki napisane z pasją i humorem przez współczesnych polskich autorów. Wiele z propozycji, które tutaj znajdziecie zostało dostrzeżonych przez wybitne gremia ekspertów w dziedzinie książek dla dzieci i młodzieży. Zwróćcie uwagę także na wydawnictwa. Często małe i niekomercyjne publikują znakomite, niezależne utwory, ilustrowane przez prawdziwych artystów.  Warto także zaznaczyć że większość książek z Biblioteki w plecaku dla szkół znajdziecie również wśród tekstów kultury ujętych w Podstawie dla polskich uczniów za granicą, opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP.  Zapraszamy Was do zabawy i życzymy wspaniałych czytelniczych wrażeń!

klasa 1

Klasa 2