styczeń – grudzień

Bajki do słuchania, a także konkursy, prezentacje książek oraz informacje o przebiegu projektu „Biblioteka w plecaku” w Radiu „Znad Wilii” od poniedziałku do piątku o godz. 20.15.

marzec

Słuchacze otrzymują zestawy „Biblioteki w plecaku” do głośnego czytania dzieciom.

kwiecień - listopad

• Konkurs na najpiękniejszą ilustrację
  • Plebiscyt czytelników na ulubioną książkę
  • Konkurs na najciekawszą pracę powstałą w oparciu o lektury (przykłady prac: historyjki obrazkowe, mapy, instrukcje, komiksy, listy, pocztówki, kartki z dzienniczka lektur, wywiady (np. 3 pytania do...), opisy, kartki z pamiętnika, opowiadania, albumy, gry z użyciem kostki, memo, rebusy, etc.)
  • 01-07.06 „Tydzień głośnego czytania dzieciom” w ramach akcji All of Europe Reads to Kids :
    • emisja fragmentów książek „Biblioteki w plecaku” na antenie Radia „Znad Wilii”
    • wywiady z autorami i czytelnikami
    • konkursy dla słuchaczy na antenie Radia „Znad Wilii”
    • głośne czytanie (spotkania w księgarniach, bibliotekach, szkołach i przedszkolach)

Wykład dla nauczycieli, rodziców i ekspertów - „Wychowanie przez czytanie” - Elżbieta Olszewska i Irena Koźmicka z Fundacji ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom, autorki książki „Wychowanie przez czytanie”, Świat Książki 2010.

listopad/grudzień

Finałowe Spotkanie słuchaczy – czytelników „Biblioteki w plecaku”. Spotkanie podsumowuje projekt.

grudzień

Gala Finałowa, wręczenie nagród zwycięzcom konkursów oraz uczestnikom.