Filtr
 • Dżok

   

  „Dżok. Legenda o psiej wierności.” to książka wyjątkowa. Szczególnie nie mogą jej ominąć właściciele psów.

 • "D.O.M.E.K." i "D.E.S.I.G.N."

   

  „Biblioteka w plecaku” to projekt promujący współczesną, wartościową, polską literaturę wśród uczniów polskich szkół i przedszkoli na Litwie. W ramach programu uczniowie z rówieśniczych klas otrzymują w plecakach zestawy ksiązek. Lektury mają ich zainspirować do tworzenia zadań dla partnerów z równoległej klasy. Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć opartych na pracy z lekturą, spotkanie partnerskich klas i wymianę doświadczeń.

  http://www.bibliotekawplecaku.org/joomla/images/okladki/domek.png

  „D.O.M.E.K.” to wyjątkowa pozycja na czytelniczym rynku.  Można to zauważyć od momentu, kiedy weźmie się ją do ręki. Jaskrawa czerwień okładki oraz enigmatycznie zapisany tytuł sprawiają, że trzeba zajrzeć do środka. A tam... czekają najbardziej awangardowe budowle, jakie powstały w XX wieku! W bardzo przystępny sposób zostały one przedstawione przez parę architektów: Aleksandrę Machowiak i Daniela Mizielińskiego. Wykonane przez autorów niezwykłe ilustracje pozwalają dzieciom zrozumieć, co jest istotą każdego domku. Niemniej, nie tylko  obrazki są szczególne w tym albumie. Uwagę czytelnika przykuwają nazwy budynków. Wśród wielu na szczególną uwagę zasługują: „Dom Jajko”, „Dom Walizka”, „Dom Żółw”, „Dom Żagiel”, „Dom UFO”. Każdy dom jest zaznaczony na mapie, przez co w bardzo subtelny sposób młody czytelnik poznaje geografię.

  „D.O.M.E.K.” to książka godna polecenia. O jej wartości świadczy fakt, że została wpisana na międzynarodową Listę Honorową IBBY 2010, na której można znaleźć najlepsze książki dla dzieci z całego świata. W ramach projektu „Biblioteka w plecaku” publikacja została skierowana do uczniów klas II. Tymczasem następna książka w tej serii pt. „D.E.S.I.G.N.” trafiła do plecaków uczniów klas pierwszych.

  Prezentujący najdziwniejsze projekty przedmiotów codziennego użytku „D.E.S.I.G.N” został utrzymany w tym samym tonie co jego pierwowzór.  Autorka, Ewa Solarz, zabiera czytelników w świat lamp ratunkowych, niezniszczalnych sof, domowego wodospadu, czy krzeseł-mrówek. I podobnie jak w przypadku pierwszej części ilustracje Aleksandry i Daniela Mizielińskich pozwalają poczuć magię odwiedzanych miejsc i spotykanych przedmiotów.

  Książki są tak zaprojektowane, aby dziecięcy odbiorca mógł zapoznawać się z nimi samodzielnie lub w towarzystwie dorosłych. Uczą, bawią, zaskakują, przez co są wyjątkowo atrakcyjne nie tylko dla młodego czytelnika, ale dla każdego, kogo interesuje otaczająca rzeczywistość i nieograniczona pomysłowość ludzi, którzy ją kształtują.

   

 • Szczęśliwego Nowego Roku

   

  W Nowym Roku życzymy Wam długich, pięknych chwil spędzonych z książkami.

   

  Pozdrawiamy serdecznie wszystkie czytające szkoły, przedszkola, nauczycieli, rodzicówi uczniów,

  i życzymy mnóstwa wrażen i radości z udziału w projekcie "Biblioteka w plecaku".